Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Retoryki i Mediów uczestniczą w ciekawych spotkaniach i warsztatach. Krótki kurs UX writingu przeprowadziła dla nich absolwentka naszego wydziału, mgr Paulina Bednarek.
Na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Retoryki i Mediów przybywają ciekawi goście, autorzy i influencerzy. Tym razem gościliśmy Anetę Korycińską, znaną w sieci jako Baba od polskiego.
Gratulujemy studentkom specjalizacji wystąpień na konferencji naukowej „Kobieta w mediach. Media o kobiecie”, którą 6 marca 2025 r. zorganizował Uniwersytet SWPS w Warszawie. Nasz wydział reprezentowały: * Natalia Bieniek z referatem „Od słów do autorytetu: retoryczny etos w wypowiedziach prawniczek"; * Anastazja Muciek z referatem „Kopciuszek i szklany sufit, czyli retelling jako próba odczarowania kobiecych stereotypów kontra przeszkody narzucane przez najnowsze media”; *Kamila Wojtunik z referatem „Sekret sukcesu ruchu #tradwife. Analiza medialnej kreacji wizerunku tradycyjnych żon".
Audialny zapis pytań uczestników pierwszego spotkania "Film i pytania retoryczne"
Spotkanie II
Dyplom dla Anny Perońskiej w konkursie Polskiego Towarzystwa Retorycznego
Polecamy podcast o książkach, którego współtwórczynią jest nasza studentka - Natalia Ratajczak.
Natalia Borzuta napisała rozdział do książki naukowej poświęconej debacie. Nasza studentka brała udział w grancie naukowym RHEFINE i w jego ramach opisała internetową platformę argumentacyjną Kialo.
Debata. Retoryka dla demokracji, red. A. Budzyńska-Daca, E. Modrzejewska, PWN 2023.
Nasi studenci startują w konkursach organizowanych przez Akademię Retoryki
Jak swobodnie przemawiać: spotkanie przy planszówce
Spotkanie z trenerem wystąpień publicznych Przemysławem Kutnyjem w ramach Akademickich Dni Retoryki
Zapraszamy na spotkanie informacyjne, gdzie przybliżymy charakter obu specjalizacji prowadzonych przez Zespół Zakładu Retoryki i Języka Mediów: medialnej (filologia dla mediów) i translatorskiej. Przyjdź, dowiedz się więcej, wybierz dla siebie:
poniedziałek 5 lutego, 18.00