Praktyki – zaproszenie

Zaproszenie do projektów

Stowarzyszenie Odkrywamy Bliskie Historie dostało dwa (małe!) granty. Dlatego szukamy osób chętnych do działania razem z nami w projektach. Czas trwania projektów: do początku września. Miejsca: projekt Cyfrowy Grodzisk nie musi dotyczyć konkretnie Grodziska Mazowieckiego; mogą to być nawet miejsca z dalszej okolicy. Projekt Wirtualny Obóz Wakacyjny powinien „mieścić się” w powiecie grodziskim.

Kogo szukamy?

Osób kreatywnych i z pomysłami, z pewnym zacięciem edukacyjnym, zainteresowanych najbliższą podwarszawską okolicą, radzących sobie w świecie cyfrowym, kontaktowych, mogących poświęcić zadeklarowaną ilość czasu.

Co oferujemy?

Możliwość poznania ciekawych cyfrowych narzędzi (dla chętnych szkolenia), pracę w atmosferze twórczego fermentu , pracę online lub w terenie (do wyboru), umowy dla wolontariuszy, możliwość zaliczenia praktyk dla studentów, symboliczne wynagrodzenia/prezenty.

Nasze projekty i zadania dla wolontariuszy

Projekt „Cyfrowy Grodzisk” obejmuje dwa główne działania:
1) Przygotowanie lokalnej publikacji (wersja online i drukowana). Będzie to tłumaczenie
wspomnień Fajgi Burman („So You Can Tell”).
• Prawa autorskie
• Zespół 4 tłumaczy (studenci specjalizacji translatorskiej)
• Wstępnie umówioną osobę do opracowania i łamania tekstu
• Ewentualnie jeszcze 1-2 tłumaczy
• Osoby do redakcji i korekty
• Osób do promocji książki (internet, kontakt z lokalnymi mediami)
2) Interaktywna mapa. Będzie to mapa podwarszawskich okolic (Grodzisk, Milanówek,
Podkowa, Błonie) z zaznaczonymi ciekawymi miejscami, propozycjami wycieczek i
aktywności. Będą to miejsca powiązane z tłumaczoną książką, ale również inne miejsca
niebanalne (nie powielanie tego, co już jest we wszystkich przewodnikach i w internecie);
albo też przedstawianie znanych miejsc z nieoczekiwanej perspektywy.
• Wstępne pomysły miejsc (do konsultacji), archiwum materiałów
• Wybraną aplikację do tworzenia map (Map Creator)
Kogo szukamy?
• Kogoś, kto będzie miał ciekawe pomysły miejsc do umieszczenia na mapie
• … i napisze o nich krótkie, niebanalne teksty.
• Kogoś, kto napisze krótkie teksty na stronę internetową i na fb o lokalnych
ciekawostkach (np. miejscach z mapy).

Projekt „Wirtualny obóz wakacyjny”
Polega na tworzeniu prostych, ale niebanalnych propozycji wakacyjnych aktywności, dla dzieci, dorosłych, rodzin. Mają to być zarówno aktywności w terenie jak gry cyfrowe; a najlepiej połączone jedno z drugim.
Co już mamy?
• Projekt zajęć sportowych i umówione osoby, które nakręcą krótkie sportowe filmiki
• Pierwsze zajęcia przyrodnicze i pomysły na dalsze takie zajęcia
• Mnóstwo pomysłów do przedyskutowania
Kogo szukamy?
• Mamy pomysł zrobienia serii zabawnych zdjęć o stacjach kolejki WKD.
Szukamy kogoś, kto będzie chciał być modelem na zdjęciach, pomoże nam z
organizacją i będzie miał twórcze pomysły na kolejne zdjęcia.
• Kogoś, kto napisze krótkie teksty na stronę internetową i na fb o lokalnych ciekawostkach (ludziach, miejscach).
• Mamy też pomysł na serię zdjęć z okładami książek (typu „Lalka” z lalką) – szukamy kogoś, kto będzie miał więcej takich pomysłów, zrobi zdjęcia i napisze o nich krótkie
zabawne teksty.
• Kogoś, kto ma pomysły na inne aktywności (artystyczne, literackie, językowe…)
Kontakt: bliskie.historie@gmail.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.